321 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Kek Kalıbı

Kek yapımı her yaş grubundan insanın sevdiği bir aktivitedir ve gerek profesyonel olarak gerek evde atıştırmalık olarak kek yapmak isteyen kişilerin hem görüntü hem de lezzet açısından harika bir kek yapmak için doğru kek kalıbına sahip olması gerekmektedir.

Beysa, geniş kek kalıbı koleksiyonu ile bu noktada devreye girerek kişiler için en iyi kek kalıpları ve çeşitlerini sunmaktadır. Kek kalıbı seçerken bazı önemli faktörleri göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Kek Kalıbı Modelleri

Silikon, metal, cam veya seramik gibi farklı malzemeler arasından hangisinin tercih edileceğini belirlemek gerekmektedir. Kek tarifine göre doğru boyutta bir kalıp seçmek de önemli olmaktadır. Kalıbın boyutu tarife uygun olmalıdır, aksi takdirde kekin pişme süresi ve sonucu etkilenmektedir.

Yapışmaz bir kaplama kek kalıbı için olmazsa olmazlardan biridir. Kekin kalıptan kolayca çıkmasına yardımcı olmakta ve temizliği kolaylaştırmaktadır. Ayrıca farklı şekillere sahip kek kalıpları da bulunmaktadır ve kişiler kendisini için en uygun olan seçeneği Beysa’da rahatlıkla bulabilmektedir.

Her boyutta ve şekilde farklı malzemelerden üretilen pek çok seçenek bulunurken, ayrıca 3’lü kek kalıbı, 4’lü kek kalıbı ve 12’li mini kek kalıbı gibi setler de bulunmaktadır.

Baton Kek Kalıbı Çeşitleri

Baton kekler ince ve uzun bir şekle sahip oldukları için özel kalıplar gerektirmektedir. Baton kek kalıbı çeşitleri, bu özel kek türünü pişirmek için kullanabilecek farklı seçenekler sunmaktadır. Özellikle silikon baton kek kalıpları, esnek ve yapışmaz bir yüzeye sahiptir.

Kişiler bu sayede keklerini kolayca çıkarabilmektedir. Ayrıca silikon malzeme, ısıyı eşit bir şekilde ilettiği için kekin homojen bir şekilde pişmesini sağlamaktadır. Metal baton kek kalıpları da sıkça tercih edilen çeşitlerden biri olmaktadır.

Geleneksel kek kalıplarına benzese de daha uzun ve ince bir şekle sahip baton kekler için özel olarak şekillendirilmiş ve boyutlandırılmış kalıplardır. Metal baton kek kalıpları, kekin dışının kızarmasını sağlamakta ve mükemmel bir doku elde etmeye yardımcı olmaktadır.

Metal kalıpların yapışmaz kaplamaya sahip olanları özellikle en çok tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır.

Borulu Kek Kalıbı Çeşitleri

Borulu kek kalıbı kekin içinde bir boşluk veya tünel oluşturmak için kullanılmakta ve böylece kekin içerisindeki bu boşluğa çeşitli lezzetler eklenebilmesini sağlamaktadır. Borulu kek kalıpları özellikle şık ve dekoratif bir sunum için tercih edilmektedir.

Borulu kek kalıbı çeşitleri genellikle metal, silikon, seramik veya cam gibi farklı malzemelerden üretilmektedir. Bu kalıpların iç kısmı boru şeklinde bir boşluğa sahiptir ve bu da kek pişerken içinde boş bir tünel oluşturmaktadır.

Borulu kek kalıpları, özel günlerde veya özel bir sunum gerektiren durumlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Borulu kalıp ile hazırlanan kekler, özellikle glazür veya dökme çikolata ile kaplandığında görsel olarak çekici bir etki yaratmaktadır.

Ayrıca iç kısmındaki boşluğa krema, reçel veya farklı dolgular ekleyerek farklı lezzetler oluşturmaya olanak tanımaktadır. Borulu kek kalıpları, Beysa’da farklı boyutlarda ve şekillerde bulunmakta ve bu da size yaratıcılığınızı kullanarak farklı tasarımlar oluşturma fırsatı sunmaktadır.

Özellikle pastane tarzı kekler yapmak isteyen veya özel bir sunum arayan kişiler için popüler bir seçenek olmaktadır.

Kelepçeli Kek Kalıbı Çeşitleri

Cheesecake gibi bazı keklerin veya pastaların hazırlanmasında kullanılan bir tür kek kalıbı olan kelepçeli kek kalıbı, alt ve yan duvarları çıkarılabilen bir tasarıma sahiptir. Kalıbın alt kısmı, kekin veya pastanın daha kolay çıkarılabilmesini ve şeklinin bozulmamasını sağlamak için çıkarılabilirdir.

Kişiler alt tabanı çıkararak, hazırladığı lezzetli keki daha rahat bir şekilde servis yapabilmektedir. Kalıbın yan duvarları ise genellikle metal veya sızdırmaz bir malzeme ile kaplı olmakta ve bu kekin sızıntı yapmasını önleyerek daha düzgün bir şekil elde edilmesini sağlamaktadır.

Kalıbın yan duvarları, bir kelepçe veya mandal sistemi ile bir arada tutulmaktadır. Bu sayede kekin yan duvarlarını kolayca çıkarılabilmekte, kek zarar görmeden çıkarken sunum ve görsellik açısından da kelepçeli kek kalıbı çeşitleri oldukça etkili bir görüntü sunmaktadır.

Kelepçeli kek kalıbı, özellikle cheesecake gibi sızdırmazlık gerektiren veya kalıp içindeki keki çıkarması zor olan tarifler için ideal bir seçenek olmakta ve bu tür kalıplar kek yapımını daha kolay ve verimli hale getirmektedir.