Gösterilen sonuç sayısı: 12

Silpat Nedir? Ne için Kullanılır?

silpat nedir

Silpat nasıl kullanılır? Silpat nerelerde kullanılır? Silpat, silikon malzemeden yapılan yapışmayı önleyen bir çeşit yüzey astarıdır. Genellikle, pastacılık alanında yani hamur işlerinde, şekerlerde ve hatta yemeklerde kullanılmaktadır. Bir başka tanım yapmak gerekirse şayet, silikon pişirme matı da denir. Silikon pişirme matı, yüksek kalite ile üretilmiş olmakla beraber, zararlı maddeleri de içermez. Bununla beraber, silikondan üretildiği için yapışmaz yüzeye sahiptir. Çeşitli boyutlarda satışa sunulan bu matlar, ısının eşit dağıtılmasını sağlayarak yiyeceklerin daha iyi pişmesini sağlar. Kullanılan yağlı kağıtlara nazaran, sıcaklığa olan mukavemeti çok daha yüksektir ve tekrar tekrar kullanılabilir. Silpat, 3.000 defadan fazla kullanılabilen, -50 derece ve +240 dereceye kadar dayanıklı olan bir antibakteriyel fırın matıdır.

Silpat Sağlıklı mıdır?

Silpat, camın hammadesinden üretilmektedir ve son derece hijyeniktir. Ayrıca, Gıdaya Uygunluk Sertifikası’na sahip olmakla beraber, bünyesinde sağlığı tehlikeye atacak herhangi bir madde bulunmamaktadır. Dünya Sağlık Örgütü, yaptığı araştırmalar sonucunda silpatın insan sağlığını riske atacak herhangi bir maddeye rastlamadığını açıkladı.

Silpat Fiyatı Ne Kadar?

Silpat fiyatı satıcıdan satıcıya değişiklik göstermektedir. Örneğin, mucidi olan firma Demarle fiyatını 600₺ olarak belirtlemiştir. Fakat firmanın adını kullanarak satış yapan yerler ise 250₺ ‘den kapı açmaktadır. Daha fazlası için Instagram hesabımızı takip ediniz.

Silpat Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Silpat alırken, şüphesiz ki en önemli kriteri olan özelliği yani gıdaya uyumlu olup olmadığı kontrol edilmelidir. Dünyada çok silpat üreten ve satan firma vardır. Ancak sattığı silpatların hepsi maalesef aynı standartlara sahip olamayabilir. Bundan dolayı da silpat alırken gıdaya uygun olup olmadığı mutlak suretle kontrol edilmeli, emin olunmayan silpat alınmamalıdır. Ürünün sahip olduğu orijinallik, kullanım ömürünü çok ciddi derecede etkilemektedir. Her şeyi bir kenara bırakalım, insan sağlığı açısından da çok büyük öneme sahiptir. O sebeple silpat alırken mutlaka ama mutlaka ürünün orijinalliğine bakalım ve kontrol edelim. Tabii ki, gıdaya en uyumlu silikon kalıplar, silpat ve daha fazlası Beysa’da satılmaktadır.

Silpatın Kullanım Alanları Nelerdir?

Silpat kullanım alanları nelerdir? Silpat malzemelsinin kullanım alanları genellikle kurabiye, şeker, pasta ve hamur yapımı haricinde yemek yapımında da kullanılmaktadır.

Silpat Pişirme Matı Yıkanabilir mi? Nasıl Temizlenir?

Silpat pişime matı, hem yıkanabilir hem de temizlenebilir bir üründür.

Daha fazla bilgi almak için Youtube kanalımızda bulunan tanıtım videolarını izleyebilirsiniz.